Volání Vídně

Už je to tady. Venku je hnusně, v osm večer je už tma, v šest ráno je ještě tma, autobusy jsou narvané studující omladinou, v parcích se začínáme brodit spadaným listím, opálení z dovolené pomaličku začíná blednout a obchody pokoutně vytahují vánoční výzdobu. Inu, podzim nám ťuká na dveře a to znamená co? To znamená, že Terezka opět začíná tančit. 

A teď koukejte, co mě čeká. Už dlouho se na tuto akci těším a tutlám si to pro sebe, ale vzhledem k tomu, že festival začíná už pozítří, se na mne organizátorky snad nebudou zlobit, když se pochlubím. Jedu si totiž užít tribalově taneční veselí... chvíle napětí... na Caravanseray do Vídně! A chystám se tam nejen tanečně vzdělat a potěšit oko na show, budu tam i sama vystupovat. Mám spoustu důvodů k radosti.

Zaprvé. Tato akce je pro mě zlomová, jelikož to je mé první sólové vystoupení v zahraničí.

Zadruhé. Kritéria byla přísná a dedlajny těsné. To, že jsem prošla selekcí, pro mě hodně znamená.

Zatřetí. Miluju Vídeň a jsem ráda, že jsem si našla důvod, abych si tam udělala další výlet.

Začtvrté. Jedu sama. To sice zní trošku smutně, ale není tomu tak. Znamená to totiž, že se nemusím na nikoho vázat a omezovat kvůli tomu své festivalové plány. Což mi hned nahrává...

Zapáté. Festivalové plány. Od příjezdu ve čtvrtek odpoledne do sobotní noci se před festivalem neschovám. Hned ve čtvrtek mě čeká hip hop fusion s April Rose (hell yeah!), v pátek ráno izolace s Míšou z Nakari, večer show, v sobotu odpoledne pak floorwork s Doro z Nakari a večer vystoupení na party. A pak se plus minus čtyři hodinky prospím a hurá zpátky do Prahy.

Zašesté. Známé tváře. Vypadá to, že jich tam bude dost, tudíž nedostatkem sociálních kontaktů rozhodně trpět nebudu.

Zasedmé. Holga. Stále budu mít dost času, abych si něco ulovila na film. Podzimní Vídeň bude určitě kouzelná.

Co vám budu povídat, už pár dní mám cestovní horečku a v rukou třas, taška je sbalená, dokumenty, jízdenky a rezervace vytisknuté, mapy připravené a já už jen odpočítávám hodiny. Dám pak vědět, jak to celé dopadlo.

P.S.: Nevím, kolik z vás bude mít zrovna cestu kolem, ale pokud by se zrovna někdo nááááhodou o víkendu nudil ve Vídni, přijďte se na mě podívat... Jen nevím, jestli se mnou bude pod tlakem té veškeré radosti rozumná řeč.