Urban culture a já - setkání první (ale ne poslední)

Tak jsem si onehdá listovala diářem a všimla jsem si něčeho zajímavého. Chystám se na dva velké tribalové festivaly, no a co jsem si naprosto bezděčně naplánovala za semináře? Samej hip hop, přátelé. I zamyslela jsem se a došla k poznání, že zatímco mě cokoliv moderního v tanci baví čím dál tím víc, ten Egypt mě baví čím dál tím míň. A nekamenujte mě za to, třeba je to jen fáze. Sama nevím, kde se to ve mně bere. Ať už to mají na svědomí roupy, krize vyššího nižšího středního věku, nebo dohledné stěhování do libeňského ghetta, mé srdce teď bije v urban rytmu. Takže když na mě u Eglal v DVD bazárku vyskočilo toto, brala jsem to jako znamení a musela jsem to mít.

Anasma se dlouhodobě nachází v mé top pětce nejoblíbenějších tanečnic. Málokomu se podaří vzít dva svébytné styly a spojit je v jeden bez toho, že by to někde drhlo. Anasma si vytvořila dokonalou fúzi hip hopu a belly dance, kde je kolikrát nemožné určit, kde začíná jedno a končí druhé, a je to prostě dechberoucí. K dokonalosti to pak dovedla svými kostýmy – ty topíky s hopperskou kapuckou jsou úplně k sežrání.

Na DVD jsem se samozřejmě nedočkavě vrhla. A co že jsem si to tedy vlastně pořídila? Přes tři hodiny drilů, kde se učíme provádět belly dance pohyby v hip hopové kvalitě a naopak,choreografii, kde se to všechno zužitkuje, a pár vystoupení pro potěchu oka. První část obsahuje přímky, kroužky, osmičky, prostě tvary, které používáme v tribalu/orientu, a učí nás, jak je využít v hip hop fúzi. Druhá část je zaměřená na hip hopové prvky, jako je waving, popping, liquid, tutting, robotické pohyby a další. Vše je důkladně a pomalu vysvětleno a posléze rychle drilováno a skládáno do kombinací, které pak přijdou vhod v závěrečné choreografii. 

Mám z toho úlovku nesmírnou radost. Líbí se mi originální obsah, jsou to věci, které vás hned tak někdo nenaučí. Na trénování je potřeba víc času, není to hračka na jedno použití. První část mi šla docela dobře, před druhou částí mám docela respekt, protože to je pro mě území neprobádané. Ale pustím se zlehka do toho, ať si udělám strejčka na ty semináře, co mě čekají na Tribal Umrah a na Caravanseray. A pak na to pořádně vlítnu, až si v novým bejváku udělám tu zrcadlovou stěnu, ha! A co já vím, možná se odvážu už tenhle víkend na Mighty Sounds, kam jedu po dlouhé době potěšit své punkové vnitřní dítě, a trsnu si stajlově na Vladimíra 518. Každopádně to bude jízda. YO!