Tančíme pro Indii aneb Pojďme dělat charitu

Dnes bych si s odpuštěním trošku zapropagovala. Ode dneška přesně za měsíc, to jest 14. března 2014, se bude konat akce, která by neměla uniknout pozornosti drahého čtenářstva. Jedná se o taneční večírek na podporu výstavby školy v Indii. Ptáte se, proč jásám nad podporou čehokoliv v Indii, když i u nás máme starostí víc než dost? Dovolte mi ocitovat odstaveček z Wikipedie:

„Indie, oficiálním názvem Indická republika (anglicky Republic of India; hindsky Bhárat ganarádžja), je sedmá největší a s více než miliardou obyvatel druhá nejlidnatější země na světě, rozkládající se na Indickém subkontinentu v jižní Asii. Z politického hlediska jde o svazový stát (federaci) s demokratickým, parlamentním zřízením (někdy je označována jako „největší demokracie světa“). Je členem Commonwealthu, má jaderné zbraně a disponuje vlastním kosmickým programem; její ekonomika vykazuje po Číně největší růst na světě. Je považována za regionální mocnost a jednu z potenciálních supervelmocí.“

Všechna výše zmíněná indická „nej“ jsou pro mě dobrým důvodem k tomu, abychom si tamní mladou generaci hýčkali a udržovali vzdělanou. Toliko k účelu akce. A prostředky?

Prostředky (neboli program) jsou velmi atraktivní. Definitivní verze ještě bohužel nespatřila světlo světa, ale nástřel máme. Tak předně, co by to bylo za akci na podporu Indie, kdyby se netančil bollywood. Přijde ho předvést Vendulka Pánková se svou skupinou Diwali a já vám garantuji, že se vám na holky bude dobře koukat. Od Indů k Arabům pak už není tak daleko, takže se můžete těšit i na orientální vstupy, třeba v podání Marcely Kordačové (což je moje drahá paní učitelka orientu, která ve mně probudila lásku k tanci, to jen tak mezi řečí), tanečnice Kayi nebo skupiny Džawáhir. V jednání je perská skupina Zephyr, která jistě nadchne i ty, kterým se orient zdá už trošku okoukaný. A já a tribal tam budeme taky, to je jasné!

Tato veselice se bude konat v Anantě, vegetariánské restauraci a čajovně na pražském Smíchově. Zatím jsem podnikla pouze virtuální návštěvu, ale působí to tam na mě sympaticky. Strakatá sárí bollywoodských slečen tam zapadnou jako nic, a nakonec ani ten můj kov by neměl nikoho pobouřit. Podle hodnocení návštěvníků, která jsem si přečetla, je to tam fajn a já sama se tam už moc těším.

Inu, jste srdečně zváni, budeme rádi, když přijdete podpořit, projekt, nás i malé Indy.

A zde je pár užitečných odkazů:
Stránky samotného indického projektu http://stavimeskoluvindii.cz/
Mnou citovaný článek o Indii https://cs.wikipedia.org/wiki/Indie