Škola volá

Období konce prázdnin a začátku školního roku se ukazuje býti hektickým. Po velmi vydařené dovolené v Montenegru a o něco méně vydařené otravě jídlem přesně v půlce pobytu jsem přežila i Caravanseray ve Vídni. Jela jsem tam již potřetí v řadě a ve srovnání s předchozími návštěvami byla tato o chlup náročnější. Zdržím se hodnocení. Podstatné je, že jsme se přes všechny těžkosti, které se nám postavily do cesty, dokázaly sejít se třemi dalšími kolegyněmi z Isizwany a roztočit to na show v divadle za doprovodu vídeňské kapely Narrengold. Mít muzikanty na pódiu je boží. I sólové vystoupení o den později se docela vyvedlo a mohla jsem odjet domů s pocitem dobře vykonané práce.

Isizwana, show mode.

Neupřímnější úsměv, který umím.

Když už jsme u práce, ta s návratem do Prahy teprve vypukla v celé nádheře. Dostávám se teď tedy k tomu, co by mé čtenářstvo mělo vědět. Tááákže:

Na začátku září otevřela má drahá kolegyně, kamarádka a taneční partnerka B. nový taneční prostor Tribellis. Již dle názvu je patrné, jakým směrem se bude studio ubírat. Kdo je zvědavý, může se tam přijít podívat třeba na mou hodinu powerjógy nebo na taneční drily, oboje v úterní podvečer. Bereme to od samého začátku, není se tedy čeho obávat.

Pro ty, co se toho nebojí, máme připraven seminář ATS pro začátečníky pod hlavičkou skupiny Isizwana již tuto neděli. Ještě se tam pár lidí vejde, ale ne mnoho, tudíž v případě zájmu neváhejte.

Za dva měsíce nám pak přijede Alisa Gurova, aby se s námi podělila o něco ze svého širokého repertoáru. Je to první akce tohoto typu, kterou pořádám, a budu ráda když se, mí drazí, připojíte co v nejhojnějším počtu. Kdo by nevěděl, proč výběr padl zrovna na Alisu, nechť se podívá na video ve fejsbukové události, a bude mu vše jasné. Již teď mohu slíbít, že bude i taneční mecheche a že bude ve velmi půvabném divadle. Ve kterém, to se dozvíte již za pár dní. Malá nápověda pro znalce, ve foyer bydlí krokouš.

Vedle toho jsem podědila svou oblíbenou ranní lekci powerjógy ve Světě pod Palmovkou u nás v Libni, kam jsem poctivě docházívala jakožto klientka. Od října v rozvrhu přibude ještě jedna má hodina v neděli večer. Každou známou i neznámou tvář tam samozřejmě s radostí přivítám.

Last but not least. Zítra konečně přijde ten den, kdy se po letech ukážu jako účinkující na punk - hardcore - ska akci. Nevěřila jsem, že k tomu po mém odchodu z kapely ještě někdy dojde, a ejhle, stačilo si počkat jen necelou dekádu a je to tady! Upozornila jsem na sebe a Isizwanu pořadatele hudební akce se společenským přesahem Riot Over River s otázkou, zda by nás nechtěli, a oni na to, že chtěli. Zítra tedy budu s celou skupinou k vidění na Náplavce, jak tancem bojujeme ostře proti rasismu. Připravily jsme si za tímto účelem unikátní dvacetiminutové pásmo s rozmanitým obsahem, proto se moc nerozmýšlejte a přijďte se podívat. Mimo nás tam bude spousta kvalitních, úzce vyprofilovaných ánsámblů, které by bylo škoda propást.

Shrnuto, děje se toho mnoho. Připojte se ke mně, přijďte si zacvičit, zatančit nebo zahrát na činelky, protože v pohybu je štěstí. Línější se pak můžou aspoň dokulit na Náplavku a přidat se k mejdanu. Tak na viděnou!