První jarní výlet

Je na čase přestat fňukat, že v Brně mají lepší akce, řekla jsem si, když jsem se už po x-té slyšela, jak si někde na veřejnosti stěžuju. Přece jen Brno není Amerika a já jsem dospělá a svéprávná žena, řidičské oprávnění vlastním a automobil také, nic mi tudíž nebrání se těch lepších akcí také zúčastnit. 

Začala jsem tedy prolézat internety, abych si udělala přehled o momentální brněnské agendě. Volba padla hned vzápětí, a to na tento slibný víkend:

Afsanu asi není nutno představovat, je to tanečnice velice žádaná doma i za hranicemi a s činelkami to umí jako nikdo jiný v republice. Kdyby náááhodou někdo přece jen netušil, přikládám rozhovor, ve kterém se vám představí sama a lépe.

http://munimedia.cz/prispevek/brisni-tance-nejsou-jen-o-trepani-brichem-rika-lektorka-afsana-6525/

A když už jsem u toho kopírování informací, ještě bych sem s dovolením přihodila program seminářů.

12.4. 1/ ZEMĚ - ZAOSTŘENO NA NOHY
(10:00 -12:30, bez omezení)

Už jste se někdy divily tomu, proč jsou některé tanečnice a tanečníci o tolik lepší než ostatní? Přestože osobnost hraje jistě velkou roli, to, co tak často obdivujeme, je jejich sebejistota při pohybu po jevišti. Naučte se, jak se díky dokonalé kontrole nohou stát sebevědomou tanečnicí.
Součástí semináře budou také vychytávky a stylové pohyby nohama, které dodají tanci tu správnou šťávu. 

2/ OHEŇ - ČINELKY A ZAOSTŘENO NA PAŽE A POMALÝ TANEC
(13:45 - 16:15, není určeno pro tanečnice, které ještě s činelkami nikdy nepracovaly)

Hrát na činelky a zároveň ladně pohybovat pažema je kapitola sama pro sebe. Proto celý jeden seminář věnujeme pažím ve spojení s činelkami - kam paže umístit, jak je v tanci vést, a jak vše spojit s krokama a izolacema. Činelky přidáme i do pomalého tance, což je málo frekventované spojení a o to více zajímavé. 

13.4. 3/ VZDUCH - A OPĚT OTOČKY...
(10:00 -12:30, bez omezení)

O otočkách by se dalo hovořit stále dokola a vždy se něco nového dozvíme. Co je ale specialitou tohoto semináře je zaměření na přechody do a z otoček. Někdy je to právě tento přechod, který je tou pověstnou poslední kapkou, která vám chybí k bezchybné otočce.
Seminář začneme pěkně od A, tedy od ATS. Naučíme se několik otoček ze slovníku ATS, které budeme dále přetvářet do různých podob v tribal fusion stylu. Postupně budeme přidávat i otočky z moderních tanců, stále s ohledem na ošemetné přechody. 

4/ VODA - TVARY A ÚHLY
(13:45 - 16:15, středně pokročilé a výše) Začínáte se v tanci cítit omezeně? Připadá vám, že stále opakujete stejné pohyby a variace? Objevte nové a nekonečné možnosti vašeho těla díky tvarům a úhlům. Naučte se aplikovat tento koncept a jděte o krůček dál za typické tribal fusion izolace.
Pozor! Toto není jen další workshop na vrstevní, ale kreativní laboratoř, kde se naučíme manipulovat s prostorem a vytvářet optické iluze. 

Tvrdím, že protancovaný víkend je správně strávený víkend. Tyto semináře navíc slibují velmi užitečné praktické informace a věřím, že nabyté znalosti mi budou jen a jen ku prospěchu.Také jsem moc zvědavá na Brno v jarním rozpuku. Bude to prostě takový výlet za odměnu.

A proto se táži, především Prahy a okolí. Nechcete se někdo přidat? Témata jednotlivých workshopů jsou obšírná a jistě by se tyto znalosti hodily i třeba orientálním tanečnicím, nejen tribalistkám. A jak už jsem tu kdysi zmínila, taneční babinec na cestách je zábavná a obohacující věc. Máte-li chuť si vyrazit za tancem a potkat staré či úplně nové známé, neváhejte. Nabízím volná místa v autě, Afsana nabízí přespání ve studiu. Máte-li zájem, ozvěte se.

P.S. Pět z pěti bulteriérů vám řekne, že je stokrát lepší odjet na činelkový workshop do Brna, než do toho třískat doma.