Proč tribal?

Pojala jsem nápad, že by nebylo špatné pojmenovat příčinu, proč mi tolik učaroval zrovna tribal, když už tu lásku křičím do světa. Popřemýšlela jsem tedy a neskončila jsem jedním důvodem, nýbrž s pěti. Zde prosím jsou.

 1. Je jedinečný
  Prosím opravte mě, jestli se mýlím, ale myslím, že koncept skupinové improvizace v žádném jiném tanci neexistuje. ATS je podle mě v tomto směru unikátem a já se k jeho odkazu s radostí a hrdě hlásím.

 2. Je náročný
  Díky tanci jako takovému jsem přehodnotila svůj pohled na pohyb. Než jsem v sobě probudila tanečnici, neuznávala jsem žádnou pohybovou aktivitu, při níž by se člověk neuštval. Plavala jsem, běhala jsem, dělala judo, zvedala činky. Když jsem pak začala tančit, brala jsem první orientální lekce jako relaxaci, ne jako pohyb. Samozřejmě že za těch pár let přituhlo i na orientu, ale opravdové fyzické vyžití mi poskytuje tribal. Musím být silná, pružná a mít výdrž, pořád je na čem pracovat. Buduji tedy svaly, natahuji je, potím se u toho a je mi dobře.

 3. Je tvárný
  Tribal fusion je mladý tanec, který se rád snoubí i s jinými styly. Na internetu je k vidění nepřeberné množství videí tanečnic, které fúzují tuhle s hip hopem, támhle s jógou, se swingem, burleskou či contemporary. Meze se nekladou, obzory se rozšiřují. Kromě toho vychází z orientálního tance, jež je mému srdci milý.

 4. Je otevřený
  Není svázán jedním hudebním stylem. Nemusím pátrat po inspiraci v jednom (třeba arabském) rybníčku, můžu šmejdit v širých vodách elektroniky, alternativy, world music, metalu a tak dál a tak dál.

 5. Je krásný na pohled
  Tribalová estetika je mi velmi blízká. Klasickým orientálním princeznovským kostýmům se nebráním a čas od času se do nich také oblékám, ale na tu lehkou pochmurnost a spoustu masivního kovu nic nemá. (Jsem si samozřejmě vědoma toho, že „tribalová estetika“ je dost široký pojem a že i tam se mění trendy, ale mně se prostě nejvíc líbí pochmurnost a kov a tak to je.)

Souhlasíte? Nesouhlasíte? Chápete mě či nechápete? Nebo to snad máte úplně jinak?