Na rozcestí

Během posledního měsíce jsem se blíže seznámila s několika zajímavými disciplínami. Ať už to bylo první setkání nebo ne, bylo mi to vše naservírováno pěkně po kupě a přivádí mě to k logické otázce. Co s tím? Nechci, aby to odešlo stejně rychle, jako to přišlo. Na to mě to příliš baví a oslovuje. Zároveň cítím, jak si tělo o nějaké to zpestření vyloženě říká. No a už vůbec nemluvím o teh podnětech pro hlavu. Co že mi to tedy nedává spát?

Balet
Výhoda - základ základů. Nevýhoda - mrtvá forma.

Moderna
Výhoda - přímo vybízí k tvořivosti a s tribalem si rozumí. Nevýhoda - neznalost baletu je handicap.

Jóga
Vykazuje výsledky již po několik tisíciletí. Může být na můj vkus příliš pomalá, ale nemusí. Některé pozice jsou estetické a i v tanci působí patřičně, když se použijí s citem. Občas ovšem přitahuje "spirituální" typy, se kterými se nutně nepotřebuji kamarádit.

Pilates
Skvělé posilovací cvičení s neoddiskutovatelným přínosem pro tělo. Pro mě možná lehce stereotypní a existuje riziko, že mě to časem přestane bavit.

A co teď? Co si počít? Člověk by potřeboval padesátihodinové dny a klouby ze železa, aby to všechno zvládal. Na druhou stranu si nechci nechat proklouznout nic, z čeho bych mohla potenciálně těžit, přičemž nejsem schopna se rozhodnout, co mi těch benefitů přinese víc. Takže co myslíte? Klasika nebo moderna? Pilates či jóga? GO!