Jak jsem byla nařčena z nefér chování

Původně jsem si myslela, že to nechám bejt. Ale nakonec ne, je to silnější než já. To jsem takhle v minulém článku zmínila, že jsem se učila ATS od lektorky, která má čerstvou certifikaci, a za pár hodin jsem to měla zpět. V backgroundu samozřejmě. Prý jsem nefér. Prý je nepěkné tvrdit, že bez certifikace to není ATS. Prý je nečestné a nesportovní upírat zásluhy ostatním, co to jak mezci dřeli bez certifikace, učili se z videí a nevím co. A že celá certifikace je byznys. Přiznám se, já starý naiva, že jsem napřed vůbec nepochopila, co to vyvolalo, až po nějaké době mi došlo, na jaké kuří očko jsem to omylem stoupla. Takže zde je mé vyjádření pro všechny dámy, které se mohly cítit dotčeně.

  1. Mluvila jsem o "ATS registered trademark" podle FCBD. JENOM o tom a o ničem jiném.
  2. Jo, byznys to každopádně je, to je holt ta doba, ve které žijeme. Ta z vás, která učí z principu a z lásky k tanci zadarmo, nechť po mně jako první vrhne šutrem.
  3. Certifikaci jsem zmínila v jedné větě. Prostě protože se mi to tam zrovna hodilo. A protože je to pravda. Nemyslela jsem tím vůbec, ale vůůůůůůůbec nic.
  4. S dovolením bych si vybrala podle vlastního uvážení, od koho se budu co učit. Jestliže se chci učit od někoho s ofiko vzděláním, tak se budu učit od někoho s ofiko vzděláním, a budu-li chtít svou radost z toho projevovat veřejně, budu to dělat do alelújá.
  5. Čímž ovšem neberu zásluhy těm, kteří se pracně vymakali podle videa. To jsem nikdy nikde neřekla.
  6. Tímto si také vyhrazuji právo se sama učit podle videa, když se mi bude chtít, aniž by mi do toho kdokoliv krafal, když už jsme u toho.
  7. Nevšimla jsem si, že bych tu někde řešila, co je a co není ATS. A nebudu. Kapish?

A poslední věc nakonec. Toto všechno neznamená, že vás všechny nenávidím a že flušu na vaše názory. Naopak, ráda vás vždycky vidím, pokecám si s vámi a poslechnu si vás. Dělá mi to radost, ovšem za předpokladu, že nikdo nebude říkat, že tvrdím něco, co netvrdím, a že ze mě nikdo nebude dělat nesvéprávné pako, jestli mi rozumíte. 

A teď, když je mezi námi jasno, můžeme odhodit svá ega vdál, přestat hledat skryté významy a jít dělat něco smysluplného. Namaste.

P.S. Jestliže v budoucnu dostanu nějakou pěknou pasivně agresivní zprávu, nebudu se rozpakovat švihnout ji na světlo boží, ať je taky nějaká sranda