Co jsem se naučila na Aiwa! hafle

Budějovické centrum je přenádherné a dokážu pochopit, proč tímto směrem ze Středních Čech odtáhla polovina příbuzenstva. Vypadá-li něčí rodná hrouda takto, jistě má větší puzení se na ni vracet než my do toho našeho uhlí. Divadlo, ve kterém se tančilo, se nacházelo přímo ve středu města a bylo titěrné a roztomilé. Čím je divadlo titěrnější a roztomilejší, tím méně je praktické. Obdivuji Aiwu! a Red Rose Tribe, že se na pódiu ve větším počtu lidí a při tanci se sukněmi nepobily. Jako my s B. My jsme se ve dvouhlavé fomaci profackovaly až hamba. Jsem na nás ovšem hrdá, že jsme víceméně zvládly spiny na koberci, který volně ležel na pódiu a měl snahu rotovat s námi. V zákulisí si pak ani člověk nemůže zakopnout o odpadkový koš, aniž by to publikum nepovažovalo za součást aktu.

Foto Jiří Šeda

Ohledně akustiky jsem seznala, že není třeba se v malém prostoru omezovat, co se hlasitosti týče. Naopak. Máme-li činelky na prackách, je záhodno nám to řádně vohulit, prosím pěkně, protože když neslyšíme muziku, na kterou tančíme, jsme z toho nešťastné, a smutné tanečnice mají na svědomí smutné publikum, to je jasná věc. Opustila jsem svou komfortní zónu, jak se říká u nás v nadnárodní korporaci, a vystoupila jsem sólově s vějíři. Jelikož jsem nikdy předtím na pódiu rekvizitu nepoužila, byla jsem z toho trochu pryč. Při tanci jsem ovšem zažila nával lásky k artefaktu a doufám, že si mě to létající hedvábí takto podmaní, kdykoliv se rozhodnu ho použít.

Foto Jiří Šeda

Afterparty může být zábavná, i když je skromnější, co se počtu lidí týče. Celý večer jsem hltala každé slovo paní S., jež se zabývá logopedií a svou práci miluje, tudíž se dobře poslouchá. (Tímto převelice děkuji za neočekávaný nával informací, které jsou pro jazykáře k nezaplacení.) Občas člověk žasne, na koho mezi tanečnicemi nenatrefí. A když už jsem u toho lidského elementu. Mé taneční kamarádky jsou skutečně praštěné. Díky nim teď vím, že pořád ještě umím jít spát o čtvrté ranní a následně stihnout autobus v osm. A taková schopnost se počítá.

P.S. Dnes se party přesouvá do naší matičky stověžaté. Večer vypukne Tribal Prague, na který se všechny celý rok těšíme. Nevíte-li, co si večer počít, přijďte do divadla Na Prádle, bude veselo!